info o studiu v sydney

12. října 2007 v 12:50 | Mišule
takže pro chtivé po studiu v sydney přikládám info o cenách a o vyřizování

já budu studovat na jazykovce angličtinu. Jazykovka se jmenuje Australian College of English a 6 týdnů se budu lopotit s tzv. General English (obecnou angličtinou) po té budu mít prázdniny, během kterých budu pracovitá jako včelička (možná jako celé hejno včeliček- pač mi nic jiného nezbude) a posléze přichází kurz na certifikát PET (jelikož jsem začátečník v AJ, pro pokročilé je hodně oblíben FCE)který bude trvat přibližně 4 měsíce. Vše jsou to kurzy pod Cambridge Institutem.. Vše mám zařízené přes agenturu Australia online.

Co se týče financí... co si budem povídat, je to docela darda.... letenka s Korean Air vyjde na 33 000Kč(zpáteční) + poplatek za vízum kolem 8 tisíc + skoro 2 tisíce prohlídka + školné, které mně(respektive rodiče) vyšlo na téměř 90 000Kč. Takže žádná láca a to si musíte vzít ještě minimálně 1 000 AUD sebou na počáteční výdaje a na dobu, než si seženete práci.

No, tak to jsou základní info teoretického směru, jak to bude vypadat v praxi se dočtete cca začátkem listopadu, kdy budu nastupovat do školy a budu mít zařízena všechna možná povolení atd...

Takže se zatím a pro tuto chvíli naposledy loučím z ČR a příští příspěvek snad už ze slunečné Austrálie
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama